به شبکه اجتماعی کلوب هواداران خوش آمدید .

 » » پلان آخر؛ کیارستمی و فیلم هایی که در خودرو می گذرند

    مورد علاقه

    پلان آخر؛ کیارستمی و فیلم هایی که در خودرو می گذرند

    نشانه های این علاقه مندی را می توان در اکثر فیلم های او از جمله «گزارش»، «زیر درختان زیتون»، «طعم گیلاس» و… دید که اوج آن در فیلم ۱۰ اتفاق می افتد. فیلمی که با جاگذاری دوربین در داخل خودرو به طور کلی در اتاق ماشین می گذرد. او اصولاً برای شناخت کاراکترهای فیلم هایش گفت و گوهای خاصی برایشان در داخل خودرو ترتیب می داد و به این ترتیب در میزانسنی سیال و متحرک تماشاگر را آرام آرام در دل این دیالوگ ها با آدمهای فیلمش آشنا می کرد. قرابتی که او باخودرو داشت را در کنار فضای مستند گونه و شاعرانه آثارش، اتمسفر روستایی و بهره گیری از بازیگران کودک جزو مولفه های جریان فیلمسازی کیارستمی می دانند.

    زنده یاد کیارستمی در کنار خودروی استیشن شخصی اش مشغول پر کردن باک آن است و با همان تیپ آشنا و از عینک دودی به دوربین نگاه می کند. از پیکان و بنز قدیمی در پس زمینه تصویر که در صف زدن بنزین ایستاده اند، می توان حدس زد تصویر احتمالاً متعلق به دهه ۷۰ است.

    پلان آخر؛ کیارستمی و فیلم هایی که در خودرو می گذرند

    منبع: بانی فیلم


    0


    عباس کیارستمی

    ارسال این مطلب برای دوستان شما

    مطالب مرتبط

    ارسال نظر

    نام:*
    ایمیل:*
    متن نظر:
    پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
    کد را وارد کنید: *
    © Copyright 2013-2014 Fans Cloob . All Rights Reserved & Design by Taktaz Group