به شبکه اجتماعی کلوب هواداران خوش آمدید .

 » » اجرای نمایشی با حس نوستالژی/گفت‌و گو با کارگردان نمایش «پینوکیا»

    مورد علاقه

    اجرای نمایشی با حس نوستالژی/گفت‌و گو با کارگردان نمایش «پینوکیا»

     شهره سلطانی می‌گوید نمایش «پینوکیا» دارای حس نوستالژیک و بر اساس داستان معروف «پینوکیو» است.

     شهره سلطانی  نمایش «پینوکیا» را از 13 مردادماه در سالن استاد ناظر زاده کرمانی به صحنه می‌برد، او با اشاره به انتخاب این نمایشنامه برای اجرا گفت: «ابتدا برای اجرا در سالن استاد سمندریان مجموعه ایرانشهر نمایشنامه «کودک مدفون» را درخواست داده بودم، بعد از نشستی که با کارگردان‌ها داشتیم مشخص شد که باید در سالن استاد ناظرزاده اجرا بروم، بنابراین متن و طراحی‌هایم را عوض کردم. نمایشنامه «پینوکیا» را قبلا خوانده و ارتباط خوبی با آن برقرار کرده بودم، در برنامه‌ام بود که روی این متن را کار کنم، با توجه به شرایط ایجاد شده آن را به مجموعه ایرانشهر ارائه کردم و قبول شد.»

    او ادامه داد: «تنها طراحی‌های نمایش انجام شده بود، موضوع تغییر سالن، قبل از تعطیلات نوروز به من گفته شد و زمان اجرا فروردین و اردیبهشت‌ماه اعلام شده بود، اما با توجه به بیماری‌ام، اجرا در چنین زمانی برایم مقدور نبود، هنوز هم مراحل درمان ادامه دارد، اما در آن زمان شدت بیشتری داشت بنابراین زمان اجرا را به مردادماه موکول کردم.»

    سلطانی در مورد سرنوشت اجرای نمایش «کودک مدفون» اعلام کرد: «از سال 90 به صورت مداوم نمایشنامه‌های مختلفی را به این مجموعه ارائه داده بودم که بعد از چهار سال محقق شد. خیلی دوست داشتم نمایشنامه «کودک مدفون» را کار کنم و حتما این کار را انجام می‌دهم. پنج سال است که پیگیر اجرای این اثر هستم. درخواست اجرا به مجموعه تئاتر شهر هم داده بودم اما هیچ‌گاه نوبت اجرا به من نرسید، البته درخواست‌هایم تنها محدود به این متن نمی‌شد.»

     این بازیگر و کارگردان تئاتر اجرای «پینوکیا» را نوستالژیک دانست و خاطرنشان کرد: «این کار برداشتی آزاد از داستان «پینوکیو» است و نوعی حس نوستالژیک را ایجاد می‌کند.»

    او در رابطه با طنز موجود در این نمایش خاطرنشان کرد: «این کار صرفا طنز نیست اما می‌تواند لبخندی به لب بنشاند. پرداخت یک‌جانبه به طنز سایر جوانب نمایش را از بین می‌برد. قصد نداریم کسی را بخندانیم.»

    سلطانی بازیگران این نمایش را افراد تئاتری دانست و در مورد عدم استفاده از بازیگران چهره در مجموعه ایرانشهر اظهار کرد: «این در سال‌های اخیر باب شده است، پیش از این نمایش همیشه با بازیگران تئاتری به صحنه می‌رفت. در این کار ضرورت داشت  تا از این گروه که دارای تجربه بیشتری در این حوزه هستند استفاده کنم. ایفای این نقش ها سخت است. البته باید بگویم انتخاب های دیگری هم داشتم که چهره‌‌های تئاتری و تصویری بودند، اما شرایط‌شان با من هماهنگ نبود. مخصوصا برای نقش پدر «ژپتو»، از انتخاب‌هایم راضی هستم.»

    او افزود: «طی تجربه 24 ساله‌ام در تئاتر، به این نتیجه رسیدم هر وقت تئاتری خوب بوده و از جذابیت و تکنیک‌های لازم برخوردار بوده، مخاطب از آن استقبال کرده است ما کارهای بسیاری داشته‌ایم که در همین مجموعه به صحنه رفته اند، کارهایی که کارگردان و عوامل اجرایی آن افراد صاحب نامی نبوده‌اند اما کارشان با استقبال بسیاری از سوی تماشاگران روبه‌رو شده است، از سوی دیگر کارهایی نیز بوده است که با چهره‌های تصویری اجرا شده‌اند و نتوانستند موفق عمل کنند. شاید روزی من هم به بازیگری چهره پیشنهاد بدم، اما حتما باید ضرورت آن ایجاد شود.»

    نمایش «پینوکیا» نوشته استفانو بننی و کارگردانی شهره سلطانی از 13 مرداد تا 13 شهریورماه در سالن استاد ناظرزاده مجموعه ایرانشهر به صحنه می‌رود. صادق ملکی، پرستو گلستانی، محمد نادری، پوریا رحیمی سام و بهروز پناهنده بازیگران این نمایش‌اند. همچنین حمیدرضا نعیمی (دراماتورژ)، سمانه احمدی مطلق (طراح لباس)، سعید حسن‌لو (طراح صحنه)، حسین ضروری (موسیقی)، بهزاد اسحاقی، تارا حیدری (گروه کارگردانی)، حسین ایرجی دستیار (کارگردان و برنامه ریز) دیگر عوامل اجرایی این اثرند.

    اجرای نمایشی با حس نوستالژی/گفت‌و گو با کارگردان نمایش «پینوکیا»

    منبع: ایران تئاتر


    +1


    شهره سلطانی

    ارسال این مطلب برای دوستان شما

    مطالب مرتبط

    ارسال نظر

    نام:*
    ایمیل:*
    متن نظر:
    پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
    کد را وارد کنید: *
    سایر هنرمندان : ( نمایش به صورت تصادفی )
    
    ثبت نام و ورود با استفاده از سایر اکانت های شما

    نام کاربری / ایمیل :
    کلمه عبور :
     ::عضویت در سایت
     :: یادآوری رمز عبور
    © Copyright 2013-2014 Fans Cloob . All Rights Reserved & Design by Taktaz Group