به شبکه اجتماعی کلوب هواداران خوش آمدید .

 » » باید خندید

    مورد علاقه

    باید خندید

    به جرات می توان گفت که خندوانه اولین شو تلویزیونی پر بیننده بعد از انقلاب است. رامبد جوان به عنوان یک شومن به همراه سازندگان این برنامه به هر شکلی، توانسته اند مخاطب میلیونی بدست آورند. فرم برنامه گفتگو محور است. اما در موازات آن برنامه های جنبی خندوانه بیش از حد مفرح و سرگرم کننده از نوع خوبش است و همچنین نوع اجرای رامبد جوان و رفتار صمیمی اش با مخاطب یکی از مهم ترین نکات این برنامه غیرنمایشی تلویزیونی است.
    در سری دوم، خندوانه به پختگی لازم رسیده، خندوانه در این یک سال به جایگاهی از محبوبیت رسیده است، که از نظر تعداد مخاطب هم سطح برنامه نود شده است، و همینطور مهمانان برنامه هم مهم تر شده اند. سیاستمدار یا هنرمندی که در هیچ برنامه این چنینی حاضر به گفتگو نمی شود، اما در خندوانه حضور پیدا می کند و حتی با مجری برنامه و جناب خان شوخی می کند. این از نکات مهم خندوانه بود که با دعوت کردن از آدم های محبوب جامعه، مخاطبانش را افزایش می دهد. خندوانه برای شبکه نسیم یک برند محسوب می شود، مخاطب ها خیلی آسان و سریع با شبکه نسیم آشنا شدند چه بسا که نام این شبکه را با خندوانه به یاد می آورند. اگر چه خندوانه یک برنامه تولیدی بود، اما ساخت صدوهفتاد قسمت کار ساده ای نیست اگر چه در بعضی از قسمت ها به ندرت ضعفی دیده می شد، اما کمپین هایی که به صورت جمعی صورت می گرفت، قطره قطره یا کتاب خوانی یا کمک به افراد نیازمند از  نکات مهم خندوانه بود، زیرا که ایجاد این کمپین ها که اساسا شکل گیری اش با فرم کمدی همراه بود، برای مخاطب بسیار ملموس و تاثیر گذار بود.
    اما مهم ترین عاملی که بیشتر اوقات وقت خندوانه تلف می کرد، تبلیغات اسپانسر برنامه بود، یک شرکتی حامی برنامه است، مجری برنامه حداقل پانزده دقیقه از آن شرکت، یا از محصول آن شرکت حرف می زند و تماشاگران داخل سالن را اجبار می کند که از این محصول استفاده کنند، این وقت تلف کردن ها باعث می شد که ریتم برنامه کند و مخاطب را خسته شود، نیما شعبان نژاد که از سری اول وارد وارد خندوانه شد از مهم ترین نکات برنامه بود، شکل گیری شخصیت نیما که همیشه ضد رامبد جوان است مخاطب را به خنده وادار می کند و جالب این است که نیما در بیشتر قسمت ها با تیپ سازی های گوناگون که مشخص است بیشتر آن بداهه بود توانست مخاطب به دست آورد. بعد از نیما حضور جناب خان که یک شخصیت عروسکی ساده بود و جذابیت ظاهری هم نداشت، اما با صدای محمد بحرانی توانست جان بگیرد، جناب خان تنها به دلیل نوع صدا و دیالوگ هایش که گاه شیطنت هایی هم در آن بود، توانست خیلی زود به محبوبیت برسد و همچنین مخاطب های برنامه هم افزون کند که مشخصا بحرانی سبب این موفقیت است. استندآپ کمدی مهم ترین بخش فصل دوم خندوانه بود که این بار رامبد جوان و تیم سازنده برنامه بیشتر به آن اهمیت داده بودند، برگزاری مسابقه استندآپ کمدی بین کمدین ها و این که مردم فرد برنده را به وسیله پیامک انتخاب کنند به جذابیت برنامه اضافه کرد، اما واقعا کمدین ها استندآپ کمدی اجرا کردند؟ این سوال مهمی است زیرا که تنها امیر کربلایی زاده سابقه اجرای استندآپ کمدی را در سالن تاتر داشته که به خاطر چهره نبودنش در تلویزیون با بی لطفی مخاطب روبرو شد، و در اولین مرحله حذف شد، بعد از آن همه کمدین ها خاطره تعریف کردند، و این مشخص است که وقتی مهران غفوریان خاطره ای تعریف کند مسلما خنده آور است. کمدین دیگری با تعریف لطیفه هایی که در دنیای مجازی مرسوم شده است مخاطب را می خنداند و کمدین دیگری با آوردن حیوان زبان بسته به استودیو قصد دارد از مخاطب خنده بگیرد. نکته دیگر این است که آیا همه کسانی که در مسابقه استند آپ کمدی شرکت کرده بودند کمدین به حساب می آیند؟ هومن حاجی عبدالهی که بی شک مجری و صدا پیشه توانایی است و به تازگی چند نقش طنز تلویزیونی بازی کرده است، آیا می تواند مثل رضا شفیعی جم یا مهران غفوریان کمدین باشد؟؟؟ بعد از کربلایی زاده مهم ترین فرد شرکت کننده در استندآپ کمدی، سجاد افشاریان بود، با این که او به شدت شخصیت درام و جدی دارد اما کاملا مشخص بود که کمدی را می شناسد و با برنامه ریزی و  متن مشخص به اجرای استندآپ کمدی پرداخت. خندوانه مهم ترین برنامه تلویزیون در این یک سال اخیر بوده است، برنامه ای که ما را دعوت می کند تا بخندیم هرچند که خنده های تماشاگران در سالن و خنده های رامبد جوان، گاه تصنعی به نظر می آمد اما تدام این خنده ها و خاطره تعریف کردن کمدین ها که به قول خودشان استند آپ کمدی است توانست تا حد زیادی در روحیه مخاطب تاثیر خوبی بگذارد. خندوانه با فضای جدید و اتاق فکری بهتر باید ادامه داشته باشد، مسلما این برنامه توانست شب ها دوساعت خانواده ها را دور هم نگه دارد. خندوانه به مخاطبانش آموخت که در هر شرایط باید خندید.

    باید خندید

    منبع: بانی فیلم


    +3


    افشین علیار, رامبد جوان

    ارسال این مطلب برای دوستان شما

    مطالب مرتبط

    نقل قول   |   نویسنده : نازی | 15 شهریور 1395 14:35 |

    ميهمان
    امیدوارم رامبدجوان همیشه سلامت وپیروز باشند و خداحفظشون کنه

    ارسال نظر

    نام:*
    ایمیل:*
    متن نظر:
    پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
    کد را وارد کنید: *
    ورود به انجمن هواداران مجریان
    سایر هنرمندان : ( نمایش به صورت تصادفی )
    
    ثبت نام و ورود با استفاده از سایر اکانت های شما

    نام کاربری / ایمیل :
    کلمه عبور :
     ::عضویت در سایت
     :: یادآوری رمز عبور
    © Copyright 2013-2014 Fans Cloob . All Rights Reserved & Design by Taktaz Group