به شبکه اجتماعی کلوب هواداران خوش آمدید .

 » بیوگرافی گروه آریان
    ورود شما را به شبکه اجتماعی کلوب هواداران خیر مقدم می گوییم ، شما در این وب سایت می توایند آخرین مطالب هنرمند مورد علاقه خود را مشاهده نمایید

    شما با عنوان مهمان وارد وب سایت شده اید لذا برای استفاده از تمامی امکانات ٬ در وب سایت عضو شوید و یا وارد پنل کاریری خود شوید

    بیوگرافی گروه آریان

     

    زمستان سال 1377 در يک پادگان آموزشی در کرمانشاه، علی پهلوان و پيام صالحی برای اولين بار يکديگر را ملاقات کردند. اين آشنايی و علايق مشترک اين دو به موسيقی، بارقه تشکيل اولين گروه موسيقی پاپ مختلط و نيز اولين گروه موسيقی پاپ بعد از انقلاب شد که آن را آريان نام نهادند.

    پس از پايان دوره آموزشی و با آغاز فعاليت هنرمندان در زمينه موسيقی پاپ، در اتاق کوچکی در زير زمين خانه پيام صالحی، اعضای گروه با حضور چهار گيتاريست (علی پهلوان، پيام صالحی، محمد رضا گلزار و شراره فرنژاد)، يک ويلنيست (سيامک خواهانی)، دو همخوان (سحر و ساناز کاشمری) و يک نوازنده سازهای کوبه ای ( برزويه بديهی) با يکديگر ديدار کردند. در ابتدا قرار بود "شهروز" برادر شراره فرنژاد به عنوان نوازنده کی بورد در گروه فعاليت نمايد، اما گرفتاری های شخصی او باعث شد تا پس از اندک زمانی "نينف اميرخاص" نوازنده آشوری، توسط سيامک خواهانی به گروه معرفی گردد. جای خالی نوازندگان درامز و گيتار بيس باعث شد تا ابتدا گروه با ريتم الکترونيکی به تمرين آثار خود بپردازد و بر اين اساس ماه ها بر روی آثاری چون گل آفتابگردون (ساخته علی پهلوان) ، طوفان (موسيقی بی کلام ساخته سيامک خواهانی) و مادر (ساخته پيام صالحی) کار کند.

    در اين ميان صالحی تلاش می کرد تا بتواند مجوز ترانه ها را از مرکز موسيقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دريافت نمايد که پس از چندی موفق به دريافت مجوز اشعار شد و گروه از طريق يکی از آشنايان وی به جشنواره جزيره قشم دعوت گرديد. از آن جايی که در آن زمان اجرا در مناطق آزاد تنها با اخذ مجوز از اداره ارشاد منطقه ميسر بود، آريان برای اولين بار در روز سوم آذر 1378 درجنگ شبانه جزيره بدون دريافت دستمزدی به روی صحنه رفت و استقبال مردم باعث شد تا مسوولان برنامه، بار ديگر ايشان را (اين بار با دستمزد) به جزيره دعوت نمايند. در اين ميان نوازنده گيتار بيس "امير حسين مستعد" به گروه اضافه شد و در اجرا های بعدی، گروه را همراهی نمود.
    فيلم اجرای آريان در قشم به دست مديران شرکت ترانه شرقی (محسن رجب پور و محمد رضا احمديان) رسيد و اولين جلسه مشترک ايشان با اعضای گروه در خانه پيام صالحی برگزار شد. اين جلسه منجر به عقد قرارداد تهيه سه آلبوم موسيقی بين گروه و شرکت ترانه شرقی گرديد و بدين ترتيب آريان پس از اخذ مجوز اجرای صحنه ای از مرکز موسيقی در تاريخ چهاردهم فروردين ماه 1379 در تالار حرکت تهران و در حضور اساتيدی چون دکتر رياحی و هنرمندانی چون عليرضا عصار، شادمهر عقيلی، ايرج قادری و بابک رياحی پور به روی صحنه رفت.
    آلبوم اول گروه آريان که بيشتر شعر و آهنگ آن ساخته علی پهلوان بود با تنظيم نينف اميرخاص در استوديوی خانگی "رحيم شب خيز" در تهران به صورت ديجيتال ضبط گرديد و در تاريخ بيستم شهريور ماه 1379 با عنوان "گل آفتابگردون" به بازار آمد. ديری نپاييد که آلبوم به عنوان پر فروش ترين آلبوم سال معرفی گرديد و با سبک جديد موسيقی و اشعار خود بازار موسيقی را قبضه کرد.

     

     

    ورود به صفحه هواداران گروه آریان 

    سایر هنرمندان : ( نمایش به صورت تصادفی )
    
    ثبت نام و ورود با استفاده از سایر اکانت های شما

    نام کاربری / ایمیل :
    کلمه عبور :
     ::عضویت در سایت
     :: یادآوری رمز عبور
    © Copyright 2013-2014 Fans Cloob . All Rights Reserved & Design by Taktaz Group