به شبکه اجتماعی کلوب هواداران خوش آمدید .

 » » » انتخاب شاکردوست برای «تابو» اشتباه بود

    مورد علاقه

    انتخاب شاکردوست برای «تابو» اشتباه بود

    کارگردان فیلم «تابو» می‌گوید نقش قهرمان قصه او یک روح سادگی می‌خواهد، اما با این تصور که برای تضمین گیشه باید از یک بازیگر چهره استفاده کند، دست به انتخاب اشتباهی زد.
    خسرو معصومی کارگردان فیلم «تابو» درباره میزان استقبال از این فیلم  گفت: از آنجایی که در گروه هنر و تجربه زمان اکران فیلم‌ها طولانی است، خیلی نمی‌توان الان درباره میزان فروش و استقبال از آن صحبت کرد، اما مشکل اصلی ما این است که این گروه تبلیغ خوبی ندارد و وقتی هم تبلیغ نباشد، قطعاً فروش هم نیست.
    وی افزود: «تابو» هنوز یکماه نیست که در گروه هنروتجربه اکران می‌شود. اما به نظر دوستان این فیلم جایگاهش در این گروه نبود و می‌توانست در گروه‌های دیگر اکران شود، اما به نظر من «تابو» فیلم جذابی است و باید دید که تا چه حد با مخاطب خود ارتباط برقرار می‌کند. خوشبختانه وضعیت این گروه سینمایی هر روز بهتر می‌شود و اکران در آن شرایط خوبی پیدا می‌کند.
    او درخصوص استفاده از بازیگران چهره‌ای چون الناز شاکردوست در فیلمش نیز بیان کرد: صراحتاً اعلام می‌کنم که در مورد انتخاب بازیگر اشتباه کردم، چرا که انتخاب خوبی نبود. قهرمان قصه من یک دختر روستایی است که در مقابل خواسته‌ای که از او دارند سرپیچی می‌کند، در واقع این نقش یک روح سادگی می‌خواهد و من به تبع این که باید از یک بازیگر چهره استفاده کنم، این کار را انجام دادم در حالی که واقعیت این است که آن روحی که از شخصیت «بهار» در ذهن داشتم، یعنی یک دختر ساده روستایی در ظاهر خانم شاکردوست تجلی پیدا نمی‌کند و از این جهت می‌گویم که انتخابم اشتباه بود.
    وی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا بازیگران چهره می‌توانند تضمین‌کننده فروش گیشه باشند گفت: واقعیت این است که سینمای ما امروز مبتلا به یک مرض شده است. فیلم‌های جدی ما و یا فیلم‌هایی مثل آثار عباس کیارستمی که با نابازیگران ساخته می‌شوند در سینما به نمایش درنمی‌آید و یا اگر هم این امکان فراهم شود، بسیار محدود است و بعد هم می‌گویند که این نوع فیلم فروش ندارد در حالی که در نقطه مقابل فیلم‌های سخیفی است که بدون مشکل به اکران درمی‌آیند.
    معصومی ادامه داد: مشکل اصلی سینمای امروز ما این است که به سمت کمدی‌های سخیف رفته و اتفاقاً از آن استقبال هم می‌شود. به نظرم این فاجعه سینماست. اگر فیلم‌های کمدی ما همانند «اجاره‌نشین‌ها» یا «ای ایران» باشد که به شخصیت مخاطب توهین نمی‌کند و بر بار فرهنگی جامعه نیز می‌افزاید، باشد بسیار خوب است، اما متأسفانه امروز فیلم‌های بزن‌وبکوبی ۱۰ میلیارد می‌فروشند، در حالی که فیلم‌های جدی ما به سختی پروانه ساخت و مجوز اکران می‌گیرند. این افتخار نیست که فیلم‌های سخیف به راحتی اجازه اکران پیدا ‌کنند و فیلم‌های جدی ما به پستوها بروند. این باعث می‌شود سینمای امروز فیلم‌های بی‌بو و خاصیتی باشند که بودونبودشان هیچ فرقی ندارد.

    انتخاب شاکردوست برای «تابو» اشتباه بود

    منبع: بانی فیلم


    -3


    خسرو معصومی, الناز شاکردوست, عباس کیارستمی

    ارسال این مطلب برای دوستان شما

    مطالب مرتبط

    ارسال نظر

    نام:*
    ایمیل:*
    متن نظر:
    پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
    کد را وارد کنید: *
    © Copyright 2013-2014 Fans Cloob . All Rights Reserved & Design by Taktaz Group