به شبکه اجتماعی کلوب هواداران خوش آمدید .

 » » نگاهی به فیلم «بمب؛ یک عاشقانه»؛سانتیمانتال عاشقانه یا نوستالژی کودکانه؟!

    مورد علاقه

    نگاهی به فیلم «بمب؛ یک عاشقانه»؛سانتیمانتال عاشقانه یا نوستالژی کودکانه؟!

    ریتم کند قطعا معنای فضای شاعرانه نمی دهد و رابطه احساسی و عاشقانه قطعا با سانتیمانتال و روابط ساختگی متفاوت است. بمب نه در اجرا و نه در متن توانایی شکل گیری مضامین و تم محوری را نداشته است و رابطه عاشقانه بچه ها و زوج اصلی فیلم به همراه تکرار مکررات فراوان آنچه در دهه شصت و در مدارس و خانه های آن زمان می گذشت بیش از /انکه در خدمت فیلمنامه ای دقیق و قوی باشد بیش تر به خاطره بازی و بازی کردن با احساسات نوستالژیک تماشاگر دارد.

    لیلا حاتمی در کنار پیمان معادی شاید یکی از خنثی ترین و تکراری ترین نقش های دوران حرفه ای خود را در بمب تجربه کرده باشند که بی گمان ناشی از عدم شخصیت پردازی دقیق و صحیح در فیلمنامه و همچنین هدایت ضعیف معدی در هدایت و بازیگردانی عوامل فیلمش است.

    فیلم تازه زمانی راه می افتد که تایمینگ فیلم به پایان رسیده است و اینجاست که معادی توانسته لحظاتی دراماتیک و تاثیرگذار بسازد ولی آنقدر دیر به این مهم دست پیدا کرد که بمب را فیلمی خسته کننده و کش دار برای تماشاگر تبدیل کرد و این پایان خوب البته در ذهن تماشاگر بسار تاثیر می گذارد و شاید بخشی از ضعف ها و نواقص فیلم را بپوشاند.

    در نهایت می توان بمب را یکی از سانتی مانتال ترین و ضعیف ترین فیلم های فجر سی و ششم عنوان کرد که بیشتر به خاطره بازی فیلمساز با دوران کودکی و نوجوانی اش شباهت دارد و رابطه عاشقانه بین زوج اصلی نیز به دلیل پرداخت سطحی و سرسری و فاقد جزییات ضروری به رابطه ای مضحک و کسالت بار تبدیل می شود که تماشاگر واقعا برایش جا نمی افتد که چرا اوضاع این خانه در آن شرایط خاص به خاطر یک ابراز احساسات زن به برادر همسرش آنچنان به چنان جهنمی تبدیل می شود و دوباره تنها با یک عبارت معلوم نیست تا دو دقیقه دیگه زنده باشیم یا نه به چنان تحولی می انجامد که جهنم تلخ و سرد به بهشت عاشقانه زوجین بدل می شود.

    نگاهی به فیلم «بمب؛ یک عاشقانه»؛سانتیمانتال عاشقانه یا نوستالژی کودکانه؟!

    منبع: بانی فیلم


    0


    لیلا حاتمی, پیمان معادی

    ارسال این مطلب برای دوستان شما

    مطالب مرتبط

    ارسال نظر

    نام:*
    ایمیل:*
    متن نظر:
    پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
    کد را وارد کنید: *
    ورود به انجمن هواداران بازیگران
    سایر هنرمندان : ( نمایش به صورت تصادفی )
    
    ثبت نام و ورود با استفاده از سایر اکانت های شما

    نام کاربری / ایمیل :
    کلمه عبور :
     ::عضویت در سایت
     :: یادآوری رمز عبور
    © Copyright 2013-2014 Fans Cloob . All Rights Reserved & Design by Taktaz Group