به شبکه اجتماعی کلوب هواداران خوش آمدید .

 » » وقتی که بازیگر آقایی می کند!

    مورد علاقه

    وقتی که بازیگر آقایی می کند!

    از آنجایی که سریال های پلیسی معمایی جزو پرمخاطب ترین گونه های سریال سازی در همه جای دنیا و به خصوص کشور خودمان محسوب می شود، سریال «نوار زرد» توانست از همان ابتدا با توجه به مضمونی که داشت، مورد توجه مخاطبان بسیاری قرار بگیرد. از طرفی کارگردان سعی کرده که در نخستین تجربه همکاری اش با تلویزیون نگاه متفاوت و فارغ از کلیشه های معمول تلویزیون را داشته باشد. این تفاوت را می شد از همان قسمت های ابتدایی در کستینگ متوجه شد که با انتخاب امیر آقایی و محسن بهرامی تلاش کرد تا از بازیگرانی دعوت به همکاری کند که کمتر در سریال های دیگر حضور داشته اند. ضمن اینکه فیزیک و نوع پوشش سرگرد نیز به دور از کلیشه های معمول و متداول در تلویزیون بود. گرچه سیروس گرجستانی نیز که پیش از این در سریال های مختلفی ایفای نقش کرده است، یکی از متفاوت ترین حضورش را در این سریال تجربه کرد. در کنار بازیگران حرفه ای و با تجربه، چهره های جدیدی در اپیزودهای مختلف حضور داشتند که کارگردان به خوبی توانسته بود از آنها بازی گرفته و در طول کار به درستی آنها را هدایت کند. به خصوص در اپیزودهای پایانی شاهد حضور نابازیگرهایی بودیم که بازی شان هم پای بازیگران حرفه ای بود و مخاطب به شدت با آنها همذات پنداری می کرد.

    اما در قصه گویی و روایت داستان هایی که در قالب اپیزودهای مختلف به مخاطب ارائه شد نیز نویسنده سعی کرد داستان هایی را انتخاب کند که به نوعی متفاوت از داستان های پلیسی باشد که تا به حال از تلویزیون پخش شده است که گویا شنیده شده اغلب داستان ها بر اساس پرونده های واقعی به نگارش درآمده است که همین امر می تواند اتفاق خوبی در تلویزیون باشد. «نوار زرد» برخلاف سریال های پلیسی که تا به امروز روی آنتن شبکه های مختلف رفته است، فارغ از هر گونه کاراکترهای اضافی و داستان های آبکی است. گرچه گاهی در برخی اپیزودها داستان ها ریتم نسبتا کندی داشتند. اما در روایت داستان های فرعی از جمله ماجرای افسردگی و تنهایی و سپس ازدواج پدر سرگرد نیز شاهد اضافه گویی و صحنه ها و سکانس های اضافی نیستیم. اما در این باکس از شبکه دو که سالها بود کمتر سریال پرمخاطبی را روی آنتن داشته است، «نوار زرد» اتفاق تازه ای محسوب می شود. گرچه از شروع دوران مدیریت محمدرضا جعفری جلوه اهمیت بسیاری به تولید سریال های مخاطب پسند در این شبکه داده شده است که می توان در این زمینه به سریال های پرمخاطب «نوار زرد» و «هشت و نیم دقیقه» اشاره کرد.

    بنابراین با توجه به شرایط این روزهای تلویزیون و اینکه نیازمند تزریق بودجه های مناسبی برای تولید سریال های مخاطب پسند است و محدودیت ها و خطوط قرمزی که باید توسط گروه سازنده به خصوص در سریال های پلیسی رعایت شود، اما «نوار زرد» توانسته است با توجه به همین مسائل یکی از آثار خوب و پرمخاطبی باشد که همه چیز سر جای خود قرار گرفته است. این مجموعه المان های یک اثر خوب تلویزیونی را دارد. از فیلمنامه گرفته تا بازیگران و نوع کارگردانی و دکوپاژ صحنه ها و قاب بندی ها همه بر اساس یک تفکر درست صورت گرفته است.

    وقتی که بازیگر آقایی می کند!

    منبع: بانی فیلم


    0


    امیر آقایی

    ارسال این مطلب برای دوستان شما

    مطالب مرتبط

    ارسال نظر

    نام:*
    ایمیل:*
    متن نظر:
    پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
    کد را وارد کنید: *
    ورود به انجمن هواداران بازیگران
    سایر هنرمندان : ( نمایش به صورت تصادفی )
    
    ثبت نام و ورود با استفاده از سایر اکانت های شما

    نام کاربری / ایمیل :
    کلمه عبور :
     ::عضویت در سایت
     :: یادآوری رمز عبور
    © Copyright 2013-2014 Fans Cloob . All Rights Reserved & Design by Taktaz Group