به شبکه اجتماعی کلوب هواداران خوش آمدید .

 » » محمود عزیزی دبیر یازدهمین جشنواره تئاتر رضوی شد

    مورد علاقه

    محمود عزیزی دبیر یازدهمین جشنواره تئاتر رضوی شد

    به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، شورای سیاستگذاری جشنواره تئاتر رضوی با حضور پرویزی استاندار خراسان شمالی، حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بجنورد، کاراندیش معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی، مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی، ثابت قدم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، جعفری مدیر عامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) و محمود عزیزی نویسنده و کارگردان تئاتر، روز چهارشنبه 2 دی ماه جاری در محل استانداری خراسان شمالی تشکیل جلسه داد.

    در این جلسه مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی، محمود عزیزی را به عنوان دبیر یازدهمین دوره جشنواره تئاتر رضوی معرفی کرد.

    در ابتدای جلسه گزارش کوتاهی از برگزاری دوره دهم ارائه و نقاط قوت و ضعف ادوار گذشته مورد بررسی قرار گرفت. حاضران در این نشست راهکارهای تقویت و ارتقای جایگاه این رویداد هنری برای دوره یازدهم را بیان کردند.

    پرویزی استاندار خراسان شمالی ضمن تشکر از برگزاری موفق دوره پیشین، ستاد برگزاری را به پرهیز از تکرار و یکنواختی در این رویداد هنری دعوت کرد.

    وی ضمن تاکید بر حفظ کیفیت مطلوب، تنوع و نوآوری در برنامه‌ریزی و اجرای جشنواره را راهکار مفیدی برای گریز از یکنواختی و رکود این برنامه دانست.

    در ادامه حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی امام جمعه بجنورد نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین رویدادهایی در حوزه مضامین دینی، به تقویت جاذبه ارزش‌های دینی و استفاده مناسب از شیوه‌های بیانی نوین امروز در احیا ارزش‌ها و انتقال مفاهیم مذهبی به مخاطبان و به ویژه نسل جوان جامعه تاکید کرد.

    وی بیان کرد: «هنر، ارزش‌های کهن را در یک لباس نو متجلی می‌کند. این رویداد نیز باید ارزش‌ها را به زبان روز و نو احیا کرده و از گسست نسل‌ها جلوگیری کند.»

    امام جمعه بجنورد در ادامه این جلسه تذکر داد: در این راه توجه داشته باشیم که کیفیت را فدای کمیت نکنیم.

    نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی نیز به استفاده مناسب و با برنامه از سرمایه‌ها و داشته‌های مادی و معنوی استان اشاره کرده و رفتن به سوی خلاقیت در بیان هنری را اساس موفقیت برشمرد.

    در ادامه این نشست مدیر کل هنرهای نمایشی، افتتاح تالار شمس در دهمین دوره جشنواره را اتفاقی فرخنده دانست و از تمامی کسانی که موجبات شکل‌گیری این اتفاق مبارک را فراهم نمودند تشکر کرد.

    مهدی شفیعی توجه ویژه به اجراهای مستمر در طول سال و در تمام شهرهای استان را به عنوان پایه‌ای برای ارتقا جایگاه تئاتر در جامعه و ارتباط مستمر آن با خانواده‌ها دانست.

    وی ضمن بررسی کوتاهی از ادوار پیشین به نقش و جایگاه ارزشمند مردم و هنرمندان استان در این رویداد اشاره کرده و ابراز امیدواری کرد تا با برنامه‌ریزی بهتر، این استان و مردم فرهنگ‌دوست آن، سهم بیشتری از تولیدات و اجراهای رضوی را در تمام ایام سال داشته باشند.

    شفیعی بیان کرد: «با بررسی‌های همه جانبه از میان گزینه‌های پیشنهادی برای مسئولیت دبیری جشنواره، در نهایت معاونت محترم هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود عزیزی را به دلیل تخصص، تجربه و علاقه‌مندی به فعالیت در حوزه رضوی به عنوان دبیر یازدهمین دوره این رویداد بزرگ فرهنگی برگزیده و پس از طرح موضوع با وی و استقبال و اشتیاق قلبی، این هنرمند را به عنوان دبیر یازدهمین جشنواره تئاتر رضوی منصوب کرد که برای وی ارزوی پیروزی و سربلندی داریم.»

    محمود عزیزی نیز با ابراز خشنودی از شکل‌گیری دغدغه هنر تئاتر و به ویژه تئاتر رضوی در میان مردم و مدیران استان توجه حاضران را به بحث اجرای تصمیمات جلب کرده و یادآوری کرد: «تمام تصمیمات و سیاست‌های درست و دوست‌داشتنی تنها زمانی اهمیت می‌یابند که به درستی و کمال به اجرا برسند.»

    وی ضمن تاکید بر بازنگری در ایده‌های برگزاری چنین رویداد ارزشمندی، لازمه ارتقا و جایگاه و شأن این رویداد را توجه همه جانبه و به ویژه ارتقا بودجه و امکانات و حمایت‌های لازم از آن دانسته و افزود: «باید در راستای بهره‌مندی زوار داخلی و خارجی امام رضا (ع) از تولیدات هنری، برای این جشنواره‌ها برنامه‌ریزی کرد. محصولات جشنواره می‌تواند در قالب تصویری به عنوان سوغات معنوی حوزه هنر ارائه شود.»

    در ادامه مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) نیز به هم‌افزایی نیروها و امکانات استان در برگزاری جشنواره گذشته اشاره کرده و همدلی مردم و مسئولان استان را یکی از دلایل توفیق این رویداد دانست.

    جعفری ضمن تاکید بر اهمیت بازتاب مناسب برنامه‌های رضوی در رسانه‌های گروهی، به لزوم پیگیری و تحقیق در معرفی شیوه‌های مناسب بیان مبانی سبک زندگانی امام رضا (ع) اشاره کرد و در ادامه گفت: «ایجاد فضای با نشاط معنوی با تکیه بر مبانی رضوی و حرکت جشنواره به سمت آموزه‌های رضوی در سبک و شیوه زندگی افراد جامعه باید مد نظر برگزارکنندگان جشنواره باشد.»

    معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز هنر را بهترین زبان برای فرهنگ‌سازی دانسته و با بیان این نکته که انقلاب ما انقلاب فرهنگی است تاکید کرد: «اگر در امر فرهنگ و گفتمان فرهنگی پیشرفت نداشته باشیم در سایر موارد نیز مشکل خواهیم داشت.»

    وی با اشاره به این‌که در برگزاری رویدادهای رضوی هر ساله تعداد بسیار زیادی از سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی مشارکت فعال دارندنسبت به این‌که این همکاری در دوره پیش رو افزایش شایسته‌ای داشته باشد ابراز امیدواری کرد.

    کاراندیش ضمن تشکر ویژه از محمود عزیزی به خاطر پذیرش مسئولیت دبیری دوره یازدهم جشنواره و اشاره کوتاه به تخصص و تعهد و دغدغه شخصی ایشان به این حوزه آمادگی وزارت متبوع را برای هرگونه همکاری با این رویداد هنری مذهبی اعلام کرد.

    وی با تاکید بر این‌که هرگونه حمایت لازم را از برنامه‌های دبیر جشنواره بعمل خواهیم آورد و در حد توان اعتبارات این برنامه را افزایش خواهیم داد از استاندار خراسان شمالی خواست حمایت مادی و معنوی از دوره آتی جشنواره را افزایش دهند.

    یازدهمین جشنواره تئاتر رضوی با دبیری محمود عزیزی و به میزبانی استان خراسان شمالی در سال 95 و همزمان با دهه کرامت برگزار خواهد شد.

    محمود عزیزی دبیر یازدهمین جشنواره تئاتر رضوی شد

    منبع: بانی فیلم


    +1


    محمود عزیزی

    ارسال این مطلب برای دوستان شما

    مطالب مرتبط

    ارسال نظر

    نام:*
    ایمیل:*
    متن نظر:
    پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
    کد را وارد کنید: *
    ورود به انجمن هواداران بازیگران
    سایر هنرمندان : ( نمایش به صورت تصادفی )
    
    ثبت نام و ورود با استفاده از سایر اکانت های شما

    نام کاربری / ایمیل :
    کلمه عبور :
     ::عضویت در سایت
     :: یادآوری رمز عبور
    © Copyright 2013-2014 Fans Cloob . All Rights Reserved & Design by Taktaz Group