به شبکه اجتماعی کلوب هواداران خوش آمدید .

 » » ششمين قسمت «معماي شاه» و آغاز بازی محمد علي نجفي

    مورد علاقه

    ششمين قسمت «معماي شاه» و آغاز بازی محمد علي نجفي

    به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، در ششمين قسمت از سريال «معماي شاه»، و در روايت رخدادهاي پس از شهريور 1320، تصدي مسئوليت نخست وزيري «قوام السلطنه» به تصوير كشيده مي شود.
    نقش اين شخصيت را «محمد علي نجفي» كارگردان سينما و تلويزيون ايران و سازنده اثر جاودانه «سربداران» ايفا كرده است.
    احمد قوام، معروف به «قوام السلطنه»، از سياستمداران مشهور ايراني است كه در طول دوره قاجار و پهلوي، پنج بار نخست وزير ايران شد، اما در سريال معماي شاه، دو دوره نخست وزيري قوام به تصوير كشيده مي شود.
    دوره اول، پس از بركناري «علي سهيلي» است كه در اين دوره قوام با «بحران نان» مواجه مي شود. دوره دوم نيز هم‎زمان با غائله آذربايجان است كه قوام با حضور مجدد در پست نخست وزيري و با مذاكره با روس ها، در خروج نيروهاي روس از كشور تلاش مي كند.
    به مناسبت نقش آفريني محمد علي نجفي در اين قسمت از معماي شاه،  پوستري طراحي شده است كه روابط عمومي رسانه ملي با انتشار اين خبر از آن رونمايي كرده است. اين پوستر كاري است از سينا روح.
    در اين قسمت از معماي شاه هايده حائري، از استادان رشته بازيگري و از چهره هاي پيشكسوت هنر بازيگري ايران نيز ايفاي نقش خواهد كرد.
    اين سريال به نويسندگي و كارگرداني «محمدرضا ورزي» و تهيه‌كنندگي «علي لدني» در سيماي جمهوري اسلامي ايران ساخته‌شده است و 80 بازيگر اصلي 520 بازيگر فرعي و بيش از 560 نفر از عوامل پشت دوربين، از ارديبهشت سال 1391 تاكنون در ساخت آن همكاري داشته‌اند.
    اين سريال به‌مرور وقايع تاريخي، اجتماعي و سياسي ايران در فاصله سال‌هاي 1317 تا 1357 هم‌زمان با دوران پهلوي دوم مي‌پردازد.

    معماي شاه جمعه‌شب‌ها ساعت 22 هم‎زمان از شبكه يك سيما و شبكه HD پخش مي شود .
    زمان بازپخش آن هم شنبه ساعت هاي  1:30 ، 9:30 و 14:30 از شبكه يك سيما، دوشنبه: ساعت 19:45 از شبكه يك سيما، و پنج‌شنبه: ساعت 20:30 از شبكه سه سيماست.

    ششمين قسمت «معماي شاه» و آغاز بازی محمد علي نجفي

    منبع: بانی فیلم


    -5


    محمد علي نجفي, هايده حائري, محمدرضا ورزي

    ارسال این مطلب برای دوستان شما

    مطالب مرتبط

    ارسال نظر

    نام:*
    ایمیل:*
    متن نظر:
    پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
    کد را وارد کنید: *
    ورود به انجمن هواداران بازیگران
    سایر هنرمندان : ( نمایش به صورت تصادفی )
    
    ثبت نام و ورود با استفاده از سایر اکانت های شما

    نام کاربری / ایمیل :
    کلمه عبور :
     ::عضویت در سایت
     :: یادآوری رمز عبور
    © Copyright 2013-2014 Fans Cloob . All Rights Reserved & Design by Taktaz Group